TriBaLZone-Look it as appears

AcasaSiTeInregistrareConectare
Hello TriBalZone Forum is now for SALE ... Give him templates, account management with the ability to change user name and password from the tool. Who is interested, add id razvan_rosetti and talk.
Forum>
» Regulament
» Parteneri
» Recomandari
» Contact Administrator
» Motoare de Cautare
-------------------------------------------
Graphic Design
» Photoshop Graphic
» Photoshop Online
» Galerie de Imagini
» Cereri Grafice
Html,CSS si Javascript
» Suport Html,Css si JavaScript
»Promovare Forumuri
Altele
» Freware Download
» Ghid BBCode
Sondaj
Cum ti se pare forumul?
 Foarte bun!
 Binisor!
 Se poate si mai bine!
 Mai ai de lucrat!
 Urat!
Vezi rezultatele
Profilul tau
Informatii
Preferinte
Semnatura
Atasamente
Social
Prieteni si lista userilor ignorati
Membrii forumului
Grupuri de utilizatori
Invitatie Facebook
Mesaje private
Mesaje primite
Mesaje trimise
Mesaje in curs de trimitere
Arhiva mesaje
Subiecte monitorizate
Subiecte monitorizate
Favorite
Ciorne
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automata: 
:: Mi-am uitat parola
Cine este conectat?
In total este 1 utilizator conectat: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 11, Sam Ian 08, 2011 9:01 pm
Top postatori
Razvan! (592)

Xtens (71)

SlaYer (49)

[sg]D@L3 (39)

ha0tiquE (27)

kostas (26)

LauR (22)

G0D (21)

Nico|Zor (21)

<<DeadHead>> (10)

Ultimele subiecte
» Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
Sam Iul 16, 2011 10:21 pm Scris de Razvan!

» Transformers: Dark of the Moon
Sam Iul 16, 2011 10:17 pm Scris de Razvan!

» Videoclip-uri GARCEA
Mier Iul 13, 2011 7:12 am Scris de Razvan!

» Parteneriat Desgin World
Vin Iul 08, 2011 12:14 pm Scris de Razvan!

» Reclama intr-un colt de pagina (flash)
Sam Iul 02, 2011 8:44 pm Scris de Razvan!

» Don Omar - Danza Kuduro ft. Lucenzo Video Oficial Con Letra
Mier Iun 29, 2011 2:06 am Scris de Razvan!

» Sasha Lopez - All My People (Official New Video) HD
Mier Iun 29, 2011 2:03 am Scris de Razvan!

» Tonight (I'm Lovin' You)
Mier Iun 29, 2011 2:02 am Scris de Razvan!

» Play & Win-YaBB
Mier Iun 29, 2011 2:01 am Scris de Razvan!

» Alexandra Stan - Get Back
Mier Iun 29, 2011 2:00 am Scris de Razvan!

» Bruno Mars - Grenade
Mier Iun 29, 2011 1:57 am Scris de Razvan!

» Fast Five
Sam Iun 25, 2011 4:24 am Scris de boryss21

» Colta Zone
Vin Iun 24, 2011 8:09 pm Scris de Razvan!

» Jennifer Lopez On The Floor ft Pitbull
Lun Iun 20, 2011 9:24 pm Scris de Razvan!

» George130
Lun Mai 16, 2011 10:06 pm Scris de IonuT

» The Rite (2011)
Lun Mai 16, 2011 1:31 am Scris de George130

» The Mechanic (2011)
Lun Mai 16, 2011 1:30 am Scris de George130

» Model de Cerere Intrare in StaFF
Vin Apr 29, 2011 2:42 am Scris de Razvan!

» Need for Speed Underground 2
Joi Apr 28, 2011 8:09 pm Scris de Xtens

» prezentare xtens
Mier Apr 27, 2011 11:22 pm Scris de Razvan!

----------------------------------------- Daca videoclipul propus de dumnea-
voastra va fi acceptat si pus in acest
widget , veti primi premiu 50 de
TriBalCoins (bani nostri virtuali )
--------------------------------------------

Posteaza un subiect nou Raspunde la subiect

Razvan!

Fondator
Fondator

Mesaje Mesaje : 592

Noul PassaT
Mesaj Scris de: Razvan! la data de: Lun Mar 07, 2011 9:15 pm

Noul VW Passat ajunge la a saptea generatie, iar ceea ce ne prezinta nemtii cu ocazia Salonului Auto de la Paris nu este de natura sa ne socheze, ci doar sa intareasca ideea de soliditate si de perenitate a marcii: noul Passat imprumuta partea frontala a noii generatii de modele VW, rafinand-o intr-o berlina clasica. Prea clasica, atat de clasica incat va trece neobservata pe sosea, acolo unde rivalii sai se inghesuie sa fie din ce in ce mai aratosi.

Daca botul masinii duce cu gandul la restilizarea lui Phaeton de la mijlocul acestui an, partea posterioara este de o cumintenie exagerata, dar care promite exact ceea ce marca a livrat timp de decenii: fiabilitate, robustete si practicalitate. VW insista ca de data asta s-a umblat masiv si la calitatea materialelor interioare, intr-o tendinta de apropiere de segmentul premium. Acest lucru ramane de vazut in urma unui test, insa pana atunci putem spune ca plansa de bord arata curat, minimalismul ei permitand soferului sa se concentreze asupra drumului.

Noul Passat 2011: motorizari si tehnologie

Echipamentele standard de pe fiecare nivel de echipare au fost imbunatatite: Trendline va propune de acum incolo sistemul Stop/Start si de regenerare a energiei bateriilor, iar dotarile optionale vor include o functie de franare de urgenta in oras, iar pe echiparile Comfortline si superioare va aparea si o functie optionala de detectie a gradului de oboseala a soferului. Tot in optiune va fi disponibil un sistem de pilot automat adaptiv, care include o functie de franare automata de urgenta la viteze de sub 30km/h, precum si un sistem Dynamic Light Assist, care permite rularea automata cu faza lunga in lipsa traficului frontal.

Motorizarile au fost modernizate sau chiar schimbate complet, avand drept consecinta o reducere a consumului de carburant cu 18%. Sunt zece motoare pentru inceput, cu puteri intre 105CP si 300CP. Cel mai mic turbodiesel are 1.6 litri, 105CP si 250Nm si consuma doar 4.2 litri/100km in medie, avand emisii de doar 109g CO2/km. Tot pentru maniacii consumului, exista si un benzinar 1.4 TSI de 122CP care, datorita tehnologiei BlueMotion, consuma doar 5.8 litri/100km si emana doar 138g/km.

Pe scurt, motorizarile pe benzina sunt: 1.4 TSI 122CP, 1.8 TSI 160CP, 2.0 TSI 211CP si V6 de 300CP, iar cele pe motorina sunt 1.6 TDI 105CP, 2.0 TDI 140CP, 2.0 BlueTDI 140CP si 2.0 TDI 170CP. In anumite tari vor fi prezente si versiuni pe GPL, precum si o versiune pe Etanol, un 1.4 TSI 160CP MultiFuel Twincharger.

Daca la nivel vizual noul Passat nu are nicio sansa sa atraga privirile, tehnologia folosita pentru tinuta de drum poate face diferenta. Este folosit un diferential electronic XDS care imbunatateste tractiunea in curbe, iar soferul are la dispozitie sisteme de asistenta la parasirea involuntara a benzii de rulare (Lane Assist), combinata cu Side Assist, un sistem care foloseste LED-uri inglobate in oglinzile retrovizoare pentru a-i atrage atentia soferului ca se afla alte autovehicule in unghiul mort.

Mai sunt si alte tehnologii, pe care le putem incadra la mofturi, dar care sunt foarte utile in viata de zi cu zi: sistemul de monitorizare a presiunii in pneuri acum indica presiunea individuala a fiecarei anvelope, iar portbagajul se poate deschide automat daca este echipat cu Keyless Access si cel care se apropie isi misca picioarele in spatele masinii, avand cheia la el. Adaugati la asta bancheta rabatabila prin intermediul unei manete din portbagaj, o bara de tractare care poate sa se extinda in afara la apasarea unui buton si ferestre laterale cu un geam special antifonat, precum si sistemul optional Park Assist II, care poate parca aproape singur masina. In fine, sistemul de navigatie RNS 510 detecteaza cu ajutorul unei camere video limitarile de viteza si le semnaleaza soferului pe ecranul consolei centrale.

Noul Passat 2011 va fi disponibil in showroom-urile din Romania in prima parte a anului viitor, iar noi il vom testa cat de curand posibil.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ce parere aveti?

Reguli importante inainte de a raspunde:

1. Nu face dublupost intr-un interval mai mic de 24 de ore !
2. Nu jigni utilizatorii si nu incerca sa faci spam sau sa postezi mesaje jignitoare !
3. Cand deschizi un subiect, pune-i un titlu cat mai explicit !
4. Nu folosi un limbaj sms si nu fa exces de smiles-uri !

Copyright © 2010-2011 TriBalZone.
Toate drepturile sunt rezervate !
Versiune forum - phpbb2
Design by Razvan!